ETKİNLİKLER

TÜRKİYE PİST ŞAMPİYONASI

 Heyecan İzmir'de Start Alıyor!

     Ülkü Motorsporları Kulübü tarafından organize edilen, Türkiye Pist Şampiyonası ve bu sene başlayan TOSFED Pist Kupası’nın ilk ayağına 5-6 Nisan tarihlerinde İzmir Park’ta start verilecek.
 
     5 Nisan Cumartesi sabahı İdari ve Teknik Kontrol ile başlayan yarış temposu brifing, antrenman ve sıralama turları ile devam edecek. Sıralama turlarının ardından TOSFED Pist Kupası’nın ilk yarışı Kategori 1 ve 2 birlikte start alarak başlayacak. Kategori 1 ve 2’nin ardından 14:40’ta pit kapıları Kategori 3 pilotları için açılacak. Tüm kategorilerin ikinci yarışları yapıldıktan sonra 16:45’teki Ödül Töreni ile TOSFED Pist Kupası sahiplerini bulacak. 
 
     2013 sezonu boyunca müthiş çekişmelere sahne olan ve üst üste pist rekorlarının kırıldığı Türkiye Pist Şampiyonası ise 6 Nisan Pazar günü Süper ve Maxi Grupların ikişer yarışı ile sezona başlıyor. Sezonun ilk rekabeti olma özelliğini taşıyan yarışta, takımlar ve pilotlar sezonun ilk puanlarını hanesine yazdırmak için kıyasıya yarışacak. Türkiye Pist Şampiyonası’nın ilk ayağı 16:00’daki ödül töreni ile son bulacak.