ETKİNLİKLER

ÖDÜLLÜ FOTOĞRAF YARIŞMASI

 • Fotoğraflar o haftaki yarış programına  ait olmalıdır.

Daha önceki yarışmada derece almamış ve sergilenmemiş olması gerekir.
Fotoğraf çekme fonksiyonu gelişmemiş cep telefonu ile çekilen, düşük kaliteli fotoğraflar ile üzerinde tarih ya da yazı olan fotoğraflar, yarışma konusuna uymayan, son gönderme tarihinden sonra yüklenen fotoğraflar, yarışma dışı tutulacaktır.
Fotoğraflar jpeg formatında yollanmalıdır.
Katılımcılar, yarışmaya en fazla beş fotoğrafla katılabilirler.
Yarışma konusu ‘’serbesttir’’
Ödülü veren firma ve İzmir Park, ödül alan fotoğrafları kendi yayın organlarında ve tüm basın yayın organlarında tanıtım amaçlı kullanabilir.
Yarışmayı kazanan fotoğraflar İzmir Park web sitesi, facebook, twiter gibi sosyal ağları üzerinden duyurulacak ve sergilenecektir.
Gönderilen fotoğrafların her türlü yayın ve kullanım hakkı İzmir Park’a  ait olup, yarışmacılar herhangi bir telif hakkı talep edemezler.
Fotoğrafların telif hakkı gönderene ait olmalıdır. Aksi durumda, bu durumun tespitine kadar geçecek sürede tüm yasal sorumluluklar fotoğrafı yükleyen üyeye aittir.
Yarışma süresince katılımcıların isimleri veya kim olduklarını belirtecek herhangi bir işaret fotoğrafın üzerinde veya çerçevesinde yer alamaz. Eğer böyle bir işaret veya fotoğrafçının ismi görünüyorsa o fotoğraf diskalifiye edilir. Diskalifiye edilen fotoğrafın yerine yeni fotoğraf gönderilemez.
İzmir Park Fotoğraf Yarışmaları’na katılan yarışmacılar, eserleriyle ilgili olarak herhangi bir yasal sorunun sorumlusu olduğunu kabul eder.
Altı ay içinde ödüllerini almayan yarışmacılar haklarını kaybetmiş sayılırlar.
İzmir Park gerekirse kurallarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar
Yarışma şartlarına uymayan katılımcılar yarışma komitesi tarafından diskalifiye edilebilirler.
Fotoğraf Yarışması ‘nda Dikkate Alınacaklar:
1. Kişi fotoğrafı pistteki danışmaya CD ile getirebilir veya info@izmirpark.net adresine mail atabilir.
2. Fotoğraf Yarışması’na katılacak herkes en geç organizasyon günü adını pistteki danışmaya yazdıracak. 
3. Kendilerine verilen formları dolduracak. Danışma da  fotoğraf çekilecek alanlar kişilere anlatılacak.
4. Fotoğraf Yarışması her Cumartesi-Pazar günü yapılacak. Etkinlikten en geç 2 gün sonra Salı günü mesai bitimine kadar fotoğraflar İzmir Park’ın eline ulaşacak.
5. Çarşamba saat 12.00’de kurul kazananları açıklayacak. İlk organizasyon gününde de kazanan kişiler ödüllendirilecektir. 
6. Fotoğraf çeken her kişi yelek giymesi zorunludur. Belirlenen yerler dışında yasak bölgelere giren kişiler yarış dışı olur.
7. Yarışmalarımıza katılan fotoğrafçılar, bu şartları kabul etmiş sayılırlar.