ETKİNLİKLER

V1 CHALLENGE 6. AYAK

Volkan Işık’ın özel tasarım araçları için yapılan motorsporları organizasyonu V1 Challenge ‘ın 2’inci sezon 6’ıncı ayak mücadelesine ikinci kez İzmir Ülkü Yarış Pisti ev sahipliği yapacak.İzmir’de rengarenk araçların  aynı anda 11 Kasım Pazar günü start alacağı V1 Challenge organizasyonu toplu kalkış ile başlayacak.

Türkiye’nin ilk özgün yarış otomobili için yapılan motorsporları organizasyonu V1 Challenge bu hafta sonu İzmir Ülkü Yarış Pisti’nde start alacak.11 Kasım Pazar günü saat :12.00’de başlayacak V1 Challenge 6.ayak mücadelesine İzmir bir kez daha şahit olacak.
 
Volkicar Heyecanı İzmir’de Başlayacak
Daha önceki yapılan organizasyondan farklı olarak gerçekleşecek V1 Challenge toplu kalkış ile başlayacak. Ayrıca Volkan Işık Şov’unun da yer alacağı organizasyon iki ayak üzerinden gerçekleştirilecek. Seyir zevki ve mücadele olarak üst düzeyde yeteneklere sahip yarış otomobillerini izlemek isteyen İzmir'lilerin ücretsiz olarak seyredecekleri V1 Challenge 6.ayak yarışı İzmir Ülkü Yarış Pisti’nde Pazar günü başlayacak. 
 
Toplu Start Galibi Kim Olacak?
V1 Challenge yarışlarında pilotlar arasında yaşanan rekabet ile İzmir’deki farklı start organizasyonu , yarışın ilk 3 ‘lerini değiştirecek.Türkiye’den dünyaya yayılan ilk konsept motorsporları organizasyonunda İzmir’de geçen hafta farklı bir organizasyon ile toplu kalkış startı verildi.Toplu startta 16 pilotun mücadelesinde gülen taraf İzmir’li pilot Can Tolon oldu.5.ayak yarışmasında İzmir çekişmeli sahnelere şahit olmuştu. Genel sıralamaya göre ilk 6 sırayı paylaşan pilotların arasındaki az puan farkı, V1 Challenge 6’inci ayak mücadelesinin de heyecanını artırıyor. 
 
Pistlerin Şampiyonu da Yarışıyor
Türkiye’nin en tecrübeli yarış pilotları ve genç pilotlarının yarıştığı V1 Challenge organizasyonuna her yarışta bir ünlü konuk olarak yarışıyor.Bu yarışın ünlüsü  ise 2012 Türkiye Otomobil Pist Maxi Grup Şampiyonu Ümit Ülkü olacak. Ayrıca Türkiye Otomobil Pist Şampiyonası Süper Grup’ta yarışan Ümit Ülkü’nün oğlu Muhammed Ali Ülkü ‘de Pazar günü start çizgisinde yerini alacak. İzmir'liler Geçen hafta ‘’Tolon’’ kardeşlerden sonra  bu hafta da  baba oğul ‘’Ülkü’’  lerin mücadelesine şahit olacaklar.